RPG <3

Kto nie kocha RPG?!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2018-08-13 11:02:38

Paweł
Użytkownik
Dołączył: 2017-10-26
Liczba postów: 48
Windows 7Chrome 66.0.3359.181

SR5 Draft postaci- drone rigger

1. Where was the character born?

Bohater urodził się w Hong Kongu. Oznacza to, że żył w mieście, gdzie da się ubić każdy interes, ale jak Ci się nie uda przetrwać, to spadasz na dno. W młodości widział wiele zdeptanych marzeń, nieudanych prób zabłyśnięcia, wyrwania się z dna. Na końcu i tak wygrywali najsilniejsi, a to oznacza- megakorporacje. Współczucie dawno zniknęło, zastąpione pogardą dla głupców.

2. Who are the parents?
    2a. Are they alive?

Ojciec był ciężko pracującym człowiekiem, rzadko się widywali, bo całe życie ostro harował dla korporacji. Było jednakże w tym coś niepokojącego- kwalifikacje miał duże, a nigdy nie otrzymywał awansu. Czyżby nosił piętno hańby, miał wroga w firmie, który podminowywał jego starania?
Matka była bogata z domu. Miała umiejętności deckerskie, ale niewiele pracowała. Bohater podejrzewa ją o shadowrunning, albo wysokiej klasy prostytucję, ale nie może tego jednoznacznie potwierdzić.
Oboje żyją, ojciec obecnie jest na emeryturze i prowadzi bardzo powolne, rutynowe życie, jakiś czas temu rozstali się z matką- nie podali dokładnych przyczyn. Matka zajęła się organizacją eventów związanych z cyber sztuką, niestety z niewielkim powodzeniem, choć wielką pasją.
Mam też starszą siostrę, która odnosi sukcesy w korporacji. Od zawsze patrzyła na mnie inaczej niż rodzice- najpierw z sympatią, a potem z politowaniem gdy zacząłem popadać w kłopoty. Wciąż stara się ze mną utrzymywać relacje, choć ja to utrudniam.

3. What were you doing before?

Byłem jednym z obiecujących kierowców wyścigowych. Moim konikiem były motory- ścigacze. Jako, że rodzice mnie zaniedbywali i nie chcieli dzielić się swoim życiem, ja zrobiłem to samo. Byłem jednym z wielu dzieciaków, którzy pragnęli zabłysnąć w świecie nielegalnych wyścigów i powoli mi się to udawało. Miałem wtedy wszystko- kumpli, dziewczyny, pieniądze i rywali.

4. Why did you leave your previous life?

Podczas jednego z wyścigów uległem groźnemu wypadkowi- zmiażdżona prawa noga i zerwane ścięgna w lewej dłoni. Wydawało się, że to prosty zabieg- kilkadziesiąt tysięcy nuyenów wydanych na bioware i po problemie. Niestety moje ciało odrzuciło wszczep. Okazało się, że jestem niezdolny do przyjmowania wszczepów typu bioware, a cyberware ledwo się przyjmują. Noszę zwykłą, mechaniczną protezę nogi, a chwyt w lewej ręce mam znacznie osłabiony. Nie mogąc kontynuować kariery rajdowca popadłem w depresję. Zostawili mnie wszyscy znajomi i trafiłem do ośrodka rehabilitacji umysłowej za który zapłacili rodzice, jednakże bardzo rzadko mnie odwiedzali.
Gdy doszedłem do siebie wszczepiłem sobie Control Rig i Reaction Enhancers. Kosztowało mnie to dużo zdrowia, ale pozwoliło na kontrolowanie dronów, co stało się manifestacją mojej pasji i umiejętności. Drony to przedłużenie mojego istnienia, moje pierwsze „ja”. Drugim jest kulejący, wytatuowany od stóp do głów i zaniedbany elf.

5. What did you leave behind?

W Hong Kongu zostawiłem rodziców, którymi interesuję się tylko z biologicznej konieczności. Zostawiłem też ich tajemnice i to jak mogłyby wpłynąć na mnie jako osobę- po prostu uciekłem od prawdy bojąc się związanych z nią konsekwencji. Zostawiłem też wszystkich tych, z którymi było mi po drodze tylko wtedy, gdy odnosiłem sukcesy, w tym kilku rywali którym dokopałem podczas wyścigów i którzy przeze mnie stracili dobre imię i pieniądze (przeszło mi przez myśl, że mój wypadek mógł być ukartowany).

6. What does your character want?

Mój bohater pragnie zostać ważnym graczem w świecie nielegalnych wyścigów- organizować wyścigi i zakłady, wykorzystywać potencjał młodych I naiwnych kierowców do zarabiania kasy, może kiedyś zainteresować się legalnymi wyścigami, zostać właścicielem teamu rajdowego, własnego toru? Dodatkowo, z własnej ambicji chciałby zostać wybitnym pilotem dronów i posiadać najlepsze maszyny jakie tylko są na rynku dostępne. W Hong Kongu miałby bardzo utrudniony start- był jednym z tych głupców, którzy mierzyli wysoko i upadli nisko, ludzie o tym pamiętali, dlatego postanowił spróbować w innym miejscu- wybór padł na Essen w Niemczech (lub Seattle w UCAS- wybór MG). Uważa shadowrunning za najkrótszą i najlepszą drogę do swojego celu.

Offline

#2 2018-08-13 20:26:42

Bartuś
Użytkownik
Dołączył: 2017-10-25
Liczba postów: 42
WindowsChrome 68.0.3440.106

Odp: SR5 Draft postaci- drone rigger

Clayton "Houdini" Parks


1. Where was the character born?

Seattle- Nie czytałem o mieście więc nie wiem co mogę więcej napisać na tą chwilę [dblpt])

2. Who are the parents?
    2a. Are they alive?

W rodzinnym domu nie było lekko, był środkowym dzieckiem, więc ciągle opiekował się młodszą siostrą i był "gnębiony" (przynajmniej wtedy tak uważał) przez starszego brata. Ojciec, choć jest już w podeszłym wieku, pracuje w policji w wydziale rozpracowującym handlarzy narkotyków, jako stary gliniarz z zasadami gdy dowiedział się, że pracuję dla gangu uznał, że dla niego jestem martwy. Matka zajmowała się domem i dzieciakami, ojciec nie pozwalał jej pracować, bo jego zdaniem kobieta ma zajmować się domem. Niestety zmarła dwa lata temu. Brat i siostra wyprowadzili się z rodzinnego domu zostawiając ojca samego. Niestety nie wiem czym się teraz zajmują.

3. What were you doing before?

Został wykształcony na prawnika i to tym zajmował się przez część swojego życia. Żądza pieniędzy i luksusu pchnęła go w najbardziej ryzykowne sprawy, zaczął bronić złodziei, morderców i członków gangów. Lecz to Ci ostatni otworzyli mu prawdziwą drogę do dużych pieniędzy. Ludzie z Troll Killers zaproponowali mu pracę na wyłączność nie znając jego sekretu,w sądzie pomagał sobie magią, wybronił wielu morderców. Przekupstwa i zastraszenia stały się jego codziennością. Ciągle było mu mało, żył zdecydowanie ponad stan, trwoniąc pieniądze na bzdury. Zdobywając zaufanie i szacunek gangu z sądowego obrońcy zmienił się w pełnoetatowego handlarza bronią. Jako prawnik był zupełnie skończony, ponieważ odkryto, że oszukiwał. Udało się opłacić łapówki by nie poszedł do więzienia, ale niestety nie ma prawa pracować jako adwokat.

4. Why did you leave your previous life?

To właśnie jego chciwość doprowadziła go do zguby. Podczas jednej transakcji w puli było dużo broni i pieniędzy postanowił wydymać wszystkich i zniknąć ze wszystkim. Plan potoczył się zupełnie na odwrót. Kara była straszna, został dosłownie zmasakrowany z prawego ramienia odcięto mu płat skóry z tatuażem symbolizującym przynależność do gangu, a lider gangu jako pamiątkę wydłubał mu prawe oko. Rekonwalescencja kosztowała go praktycznie wszystkie pozostałe pieniądze. Troll Killers dowiedzieli się, że rany nie były śmiertelne i chętnie go wykończą przy najbliższej okazji.

5. What did you leave behind?

Został całkowicie wykluczony z palestry Seattle, bez możliwości powrotu do jedynej pracy na której się zna. Przez lata które spędził w gangu, utracił kontakt z rodziną, nie pojawił się nawet na pogrzebie własnej matki. Zupełnie nie wie jak powrócić po tylu straconych latach.

6. What does your character want?

W głębi marzy o powrocie to spokojnego życia na wysokim poziomie i otworzeniu własnego legalnego biznesu, najlepiej nocnego klubu wolnego od przynależności gangów. Chciałby odbudować relację z rodzeństwem i pogodzić się ze swoim ojcem. Choć te ostatnie będzie cholernie trudne.

Offline

#3 2018-08-14 13:21:04

Paweł
Użytkownik
Dołączył: 2017-10-26
Liczba postów: 48
Windows 7Chrome 66.0.3359.181

Odp: SR5 Draft postaci- drone rigger

Christopher Dubois

1. Where was the character born?

Bohater urodził się w Berlinie. Mroczne miasto pełne chorób i ciężkiej pracy odcisnęło na nim swoje piętno. Nienawidzi ciemności ulic i tego, że wsysają dusze z mieszkańców, a jednocześnie jest pełen podziwu dla pasożytniczej woli przetrwania metaludzi zepchniętych na margines.

2. Who are the parents?
    2a. Are they alive?

Jego rodzice, z pochodzenia Belgowie, byli wynalazcami w Saeder-Krupp- zajmowali się związkami organicznymi i chemią. Jak był mały, mówili mu, że dzięki ich badaniom świat stanie się lepszy.
Prawdopodobnie zginęli w pożarze laboratorium w którym pracowali, lecz ich pogrzeb nigdy się nie odbył. Po wypadku trafił do starej ciotki, która była w złym stanie zdrowia. Cały majątek, który przejęła wraz z adoptowaniem Christophera roztrwonił jej młodszy kochanek. Nie interesowała się siostrzeńcem, który znalazł sobie na ulicy kolegów. Pewnego dnia uciekł z domu i dołączył do nich na stałe, stworzyli swoisty gang dzieciaków- robili wszystko, żeby przetrwać i się dobrze bawić.
Ma dużo starszego brata, który w czasie gdy ich rodzice zginęli prowadził już własne życie. Nie ma pojęcia co z nim się teraz dzieje.

3. What were you doing before?

Był członkiem gangu małoletnich złodziei, ale w wieku kilkunastu lat padł ofiarą oszustwa i sprzedano go jako niewolnika na statek, z którego uciekł gdzieś u wybrzeży Tajlandii. Po wielu dniach głodowania został przygarnięty przez tamtejszego mistrza sztuk walki. Początkowo usługiwał jemu i jego rodzinie w zamian za jedzenie. Po jakimś czasie, dzięki swojej wytrwałości uzyskał zgodę na treningi z mistrzem i jego synem. Okazało się, że ma niezwykły talent- jest adeptem magii.

4. Why did you leave your previous life?

Pewnego dnia jego mistrz oznajmił, że wyrusza wraz synem do Tybetu na sekretny turniej sztuk walki. Christopher chciał iść z nimi, ale mistrz odmówił.
Nie było ich długo, w tym czasie we wiosce zaszły zmiany- jedna z azjatyckich korporacji zbudowała sobie fabrykę w okolicy, co diametralnie odmieniło życie mieszkańców. Jeden z właścicieli postanowił przejechać się po wioskach i namawiać ludzi do pracy- wtedy w jego oko wpadła statuetka słonia, która była w ich okolicy uznawana za świętą. Mieszkańcy postanowili ją ukryć w chacie mistrza.
Niedługo po tym mistrz wrócił, a wraz z nim trumna z ciałem jego syna. Christopher był zrozpaczony, chciał pomścić swojego brata, ale mistrz odmówił i kazał mu odejść, mówiąc, że miał tylko jednego syna. Chris w złości strącił statuę słonia, która pękła na pół. Tego wieczora widział, jak draby właściciela zakradają się do chaty mistrza. W krwawej walce pozbawił ich życia, zabrał pękniętą statuetkę słonia i uciekł. Pojechał do Essen i skontaktował się z Bratem Wu- tajemniczym kuzynem który lata temu wyrwał się z Tajskiej wioski i ułożył sobie życie w Europie. Ten skontaktował go z fixerem, który nagrał mu robotę.

5. What did you leave behind?

Christopher, mimo, że młody, zostawił za sobą bardzo wiele. Tajemnicę wypadku swoich rodziców, prawdę o ich badaniach, przyjaciół z gangu, mistrza, którego jednocześnie kocha jak ojca i nienawidzi. Zostawił krwawą łaźnię we wiosce i mieszkańców, którzy zapewne będą musieli za to odpowiedzieć, a także nieopłakaną śmierć swojego brata.
Wziął za to pęknięty posążek słonia, a wraz z nim dziwne poczucie hańby i gniewu.

6. What does your character want?

Christopher pragnie pokazać światu jak potężnym wojownikiem się stał, chce dostać zaproszenie na sekretny turniej i pomścić śmierć swojego brata. Chce odnaleźć chłopaków z dzieciństwa i wraz z nimi reaktywować gang, w tym celu musi najpierw zdobyć doświadczenie jako runner.
To czego jednakże naprawdę potrzebuje, to żałoba po stracie bliskiej mu osoby, prawda o śmierci rodziców i pojednanie z mistrzem.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
mta - internetowe - ofert-shop - ijtt - test13